چلسی – پاری سن ژرمن؛ وقت انتقام

چلسی در دیدار برگشت با پاری سن ژرمن می‌تواند با کمترین اختلاف پیروز شده و راهی مرحله بعد شود.


http://media.isna.ir/content/1457503176778_chelsea-psg-reaction_3275548.jpg/4

 

به گزارش ایسنا، دور برگشت مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا با برگزاری دو دیدار چهارشنبه شب ادامه می‌یابد که در مهم‌ترین بازی چلسی در لندن به دیدار پاری سن ژرمن می‌رود. این سومین بار است که دو تیم در این مرحله در سه سال گذشته برابر هم به میدان می‌روند. کسب یک برد برای هر دو تیم باعث شده تنش بین بازیکنان و هواداران این دو تیم متمول به اوج برسد و حالا دیداری که به نظر می‌رسد در آن چلسی بتواند انتقام شکست سال گذشته را بگیرد. حال باید ببینیم به سود کدام تیم به پایان می‌رسد.

 

دیدار رفت دو تیم سه هفته پیش در پاریس برگزار شد که آن دیدار با برتری 2 بر یک پاری سن ژرمن به پایان رسید. برتری شکننده که باعث شده بازیکنان پاریس با دلهره راهی لندن شوند. این را هم باید در نظر گرفت که پاریسی‌ها در چند دیدار گذشته خود متزلزل ظاهر شدند. رقم خوردن اولین شکست فصل‌شان برابر لیون و توقف این هفته برابر مونت پلیه به خوبی گویای این قضیه است که پاری سن ژرمن با تزلزل روبه‌رو شده است.

 

 

چلسی پاری سن ژرمن

 

در طرف مقابل چلسی در 5 دیدار گذشته خود به چهار برد و یک تساوی دست یافته است و از عملکرد خوبی برخوردار بوده است. آن‌ها این هفته برابر استوک سیتی به تساوی یک بر یک رسیدند در حالی که تا دقیقه 88 از حریف خود پیش بودند. آبی‌ها جان تری، کورت زوما و فالکائو را در اختیار ندارند. همچنین سرژ اوریر، مدافع پاری سن ژرمن نیز به دلیل اظهارات تندش علیه سرمربی و بازیکنان این تیم کنار گذاشته شده است و در این دیدار حاضر نیست. همچنین معلوم نیست پاستوره، ماتئودی و وراتی سه ستاره پاری سن ژرمن که با مصدومیت از ناحیه همسترینگ پای خود مواجه بودند خودشان را به این دیدار خواهند رساند یا خیر.

 

قضاوت این دیدار حساس به عهده بلیکس بریچ از آلمان است که همکارانش از این کشور نیز او را در امر قضاوت همراهی خواهند کرد.

 

در دیگر دیدار زنیت سن پترزبورگ در روسیه ساعت 20:30 به وقت تهران یعنی چند ساعت زودتر از دیدار چلسی و پاری سن ژرمن باید به دیدار بنفیکا برود تا شکست یک بر صفر دیدار رفت را جبران کند. بنفیکا در دیدار رفت موفق شد با یک گل حریف خودش را شکست دهد تا دیدار برگشت در سرمای سوزان روسیه حساس‌تر از قبل شود. در این دیدار ژولیوس سزار از بنفیکا به همراه فایزولین از زنیت غایبان مسابقه خواهند بود.

 

 

بنفیکا

 

مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا هفته آینده با برگزاری 4 دیدار در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه به پایان خواهد رسید و قرعه‌کشی مرحله یک چهارم نهایی نیز روز پنجشنبه در نیون سوئیس برگزار خواهد شد.

ایسنا